fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Samsung poprawia wyniki

Samsung Electronics wypracował w trzecim kwartale 2013 r. zysk netto o 26 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2012 r. Jest to głównie zasługa świetnie sprzedających się smartfonów spółki.
W trzecim kwartale bieżącego roku Samsung Electronics zanotowała zysk netto na poziomie 8,2 bilionów wonów koreańskich (7,6 mld dol.) wobec 6,56 bilionów w roku ubiegłym. Zysk operacyjny w analizowanym okresie wyniósł 10,2 biliona wonów.
Spółka zapowiada, że wyniki mogą być jeszcze lepsze. Sprzedaż smartfonów, które są głównym motorem napędowym dla przychodów koreańskiej firmy, stale rośnie. opublikowanym komunikacie Samsung prognozuje, że popyt "będzie nadal wzrastał aż osiągnie swój szczyt w końcówce roku wraz z nastaniem świątecznego sezonu".
Optymizmu spółki nie podzielają jednak analitycy. W prognozach ekspertów coraz częściej pojawiają się głosy, że Samsung nie utrzyma obecnego tempa.
- Samsung szybko dogonił i przeskoczył Apple w wyścigu o prymat nad rynkiem smartfonów. Mam jednak obawy, czy spółka będzie w stanie utrzymać swoje tempo - tłumaczy Kim Sung-soo, menadżer w LS Asset Management. - Może się okazać że Samsung, podobnie jak niegdyś Nokia, dotrze do szczytu swoich możliwości jeśli chodzi o wzrost udziału rynkowego - dodaje.
Kluczem do sukcesu mają być innowacje. W ocenie analityków tylko w takie sposób Samsung będzie w stanie utrzymać tytuł lidera sprzedaży w branży telefonii komórkowej.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA