fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Najhojniejsi Rosjanie

Bloomberg
Iwona Trusewicz
Najbogatszy Rosjanin okazał się też najbardziej szczodry dla rodaków. Daleko mu jednak do Billa Gates'a i Warrena Buffetta.
Forbes zestawił ranking największych rosyjskich dobroczyńców. Znalazło się na niej tylko osiem nazwisk, choć gazeta wysłała ankiety do 50 najbogatszych Rosjan. Ci, którzy nie odpowiedzieli, tłumaczyli, że to nieetyczne, by chwalić się pomocą innym (sic!). Takich oporów nie ma Warren Buffett, który niedawno przekazał 2 mld dol. funduszowi charytatywnemu małżonków Gates.
Najhojniejszy w Rosji jest Aliszer Usmanow, który w minionym roku przekazał na cele charytatywne 180 mln dol. z majątki ocenianego na 17,6 mld dol..Za nim znalazł się Roman Abramowicz (111 mln dol.) i Andriej Skocz (40,2 mln dol.). Na liście są też Władimir Potanin (Norylski Nikiel), Oleg Deripaska (UC Rusal), Giennadij Timczenko (Novatek), Wagit Alekpierow (Łukoil) i Dmitrij Mazepin (grupa chemiczna Uralchim).
Dla porównania najbardziej szczodry na świecie jest twórca Microsoftu Bill Gates, ktory do tej pory wspomógł bliźnich 28 miliardami dolarów. Inwestor Warren Buffett wydał 20 mld dol..Ich majątki to odpowiednio 67 mld dol. i 59 mld dol.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA