Reklama

Egzamin notarialny 2013 ostatecznie w listopadzie

Egzamin notarialny, wyznaczony uprzednio na dni 11 – 13 września 2013 r., zostanie przeprowadzony w dniach 5 – 6 listopada 2013 r.

Publikacja: 19.07.2013 14:00

Egzamin notarialny ostatecznie zostanie przeprowadzony w terminie 5 – 6 listopada 2013 r.

Egzamin notarialny ostatecznie zostanie przeprowadzony w terminie 5 – 6 listopada 2013 r.

Foto: www.sxc.hu

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów w sprawie egzaminu notarialnego, publikowanych na stronie resortu sprawiedliwości, minister poinformował, iż egzamin notarialny ostatecznie zostanie przeprowadzony w terminie 5 – 6 listopada 2013 r.

Przeprowadzenie egzaminu zostało uzgodnione z prezesami rad izb notarialnych, przy których mają siedziby komisje egzaminacyjne, którzy potwierdzili możliwość wynajęcia odpowiednich sal egzaminacyjnych.

Zgodnie z treścią art. 30 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, zakres, tryb i sposób przeprowadzania egzaminu notarialnego w latach 2013 i 2014 odbywa się na podstawie ustawy – Prawo o notariacie w brzmieniu dotychczasowym, z tym że egzamin ten nie będzie obejmował zadania polegającego na rozwiązaniu testu.

Konsekwencją wejścia w życie ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów będzie ograniczenie tegorocznego egzaminu notarialnego do dwóch części (drugiej i trzeciej) i skrócenie czasu trwania egzaminu z trzech do dwóch dni.

Ogłoszenie zmieniające ogłoszenie o egzaminie notarialnym opublikowane w dniu 22 kwietnia 2013 r. na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Dzienniku Gazecie Prawnej, zostanie podane do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej niezwłocznie po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów.

Reklama
Reklama

Z uwagi na powyższe, z dniem wejścia w życie powołanej ustawy przestanie również obowiązywać podany do publicznej wiadomości w dniu 22 marca 2013 r. na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz w Biuletynie Informacji Publicznej wykaz tytułów aktów prawnych, z których wybrane stanowić miały podstawę opracowania pytań testowych na egzamin notarialny.

Prawo w Polsce
Karol Nawrocki zawetował kolejną ustawę. „Kojce wielkości miejskich kawalerek”
Nieruchomości
Zapadł wyrok, który otwiera drogę do odszkodowań za stare słupy
Sądy i trybunały
Majątki sędziów nie będą już jawne? TK o sędziowskich oświadczeniach
Praca, Emerytury i renty
Aż cztery zmiany w grudniu 2025. Nowy harmonogram wypłat 800 plus
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Nieruchomości
Wspólnoty i spółdzielnie będą mogły zakazać Airbnb? Jest projekt ustawy
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama