fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Rosyjski miliarder chce sprzedać kosmiczny dom. Zbudował go dla Naomi Campbell

Zaha Hadid Architects
To miał być najnowocześniejszy, najbardziej futurystyczny dom mieszkalny pod Moskwą. Zaprojektowała go znana architektka Zaha Hadid dla rosyjskiego miliardera Władysława Doronina.

Dom w miejscowości Barwicha - Capital Hill Residence - miał być prywatną rezydencją miliardera, który kilka lat temu spotykał się z modelką Naomi Campbell i zamierzał zamieszkać z nią w nowym domu w lesie pod Moskwą. Związek się jednak rozpadł i Doronin postanowił sprzedać rezydencję. Niestety od 3 lat nie może znaleźć na nią kupca, mimo, że już obniżył cenę do 100 mln dolarów.

To jedyny dom mieszkalny zaprojektowany przez Zahę Hadid. Jego wybudowanie kosztowało miliardera 141 mln dolarów. Miał być prezentem z okazji ślubu dla Naomi Campbell, z którą Doronin spotykał się przez cztery lata.

Dom - w kształcie futurystycznego statku - ma powierzchnię niemal 2650 metrów kwadratowych w tym ogromną sypialnię z łazienką usytuowaną na szczycie 35-metrowej wieży. Doronin powiedział w jednym z wywiadów, że zawsze marzył o tym by po przebudzeniu zobaczyć nad głową niebieskie niebo, a Zaha Hadid uwzględniała to jego marzenie - a także kilka innych - w swoim projekcie.

W czterokondygnacyjnym domu jest też klub nocny, spa, siłownia, 25-metrowy basen, hala sportowa oraz ogród japoński. W domu jest też winda kursująca między wszystkimi poziomami, na których jest m.in. biblioteka, ogromny salon, kuchnia, jadalnia, kilka sypialni i łazienek.

Budowa Capital Hill Residence rozpoczęła się w 2006 roku. Władysław Doronin, potentat na rynku nieruchomości i prezes OKO Group, od 2014 roku jest związany z rosyjską modelką Kristiną Romanową, z która ma córkę. Dom usiłuje sprzedać od 2016 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA