fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Posiadłość godna samego Jamesa Bonda. Cena królewska

materiały
100 mln dolarów (prawie 340 mln złotych) chce za swój bajeczny dom w Malibu aktor Pierce Brosnan. Posiadłość powstała specjalnie dla aktora i jego żony Keely Shaye Brosnan, a zaprojektowano ją w stylu tajskim.

Gigantyczna rezydencja nad samym oceanem przy popularnej Broad Beach w Malibu ma powierzchnię niemal 1200 metrów kwadratowych - w tym pięć ogromnych sypialni i aż 14 łazienek.

W domu, wykończonym drewnem tekowym i z dużymi przeszklonymi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu, jest też siedem kominków, biblioteka, nowoczesna kuchni i jadalnia, sala kinowa na 20 osób, piwnica na 200 butelek wina, siłownia oraz japońskie spa z basenami z gorącą i zimną wodą oraz dwie sauny - sucha i parowa. Dom zasilany jest m.in. panelami solarnymi a w ogrodzie są zasadzone rośliny wspomagające oczyszczanie ody.

Działka, na której stoi dom ma niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Aktor kupił ją za niespełna 8 mln dolarów. Pierwotnie na podwójnej działce stał dom w stylu ranczerskim, ale na początku lat 2000 Pierce Brosnan z żoną zdecydowali się na budowę nowego luksusowego domu zainspirowanego architekturą Tajlandii. Posiadłość nazwali Orchid House (Dom orchidei). Jej budowa trwała niemal 10 lat.

Posiadłość od ulicy jest odgrodzona murem zapewniającym prywatność. Na działce jest garaż na dwa samochody oraz parking na zewnątrz. W ogrodzie jest domek kąpielowy i basen z wodą morską, kilka miejsc do opalania i spędzania czasu na świeżym powietrzu, w tym jedno z otwartym paleniskiem. Tarasy od strony oceanu są osłonięte przed wiatrem szklanymi, wysokimi szybami, które nie zasłaniają wspaniałego widoku na Ocean Spokojny.

Linia brzegowa plaży należącej do posiadłości to niemal 40 metrów.

Brosnan powiedział dziennikowi The Wall Street Journal, że wraz z zoną zdecydowali przenieść się na Hawaje, gdzie aktor dorastał i gdzie od wielu lat ma posiadłość na północnym wybrzeżu wysyp Kauai.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA