fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom z własną wyspą. I ten widok wart każdych pieniędzy

galbraithgroup.com
Na sprzedaż jest niewielki dom w zachodniej Szkocji. Nie dość, że znajduje się u podnóża malowniczej góry Stac Pollaidh, to przyszły właściciel posiadłości kupi wraz z nią niewielką, bezimienną wyspę na samym środku Loch Lurgainn.

Dom - Linneraineach cottage został wystawiony na sprzedaż za 290 tys, funtów czyli około 1,4 mln złotych. Nowy właściciel kupuje jednak nie tylko niewielki dom ze stodołą, ale także ponad 14 hektarów ziemi oraz bezimienną, bezludną wyspę o powierzchni około 4 hektarów. Zapierające dech w piersiach widoki są za darmo - zachęta agencja nieruchomości zajmująca się sprzedażą posiadłości.

Niewątpliwym atutem tej nieruchomości jest wyspa. Jednakże nowy właściciel może na niej przebywać i napawać jej pięknem, a także kempingować lub łowić ryby, jednak nie może na niej niczego wybudować. Na wyspę można dostać się jedynie łodzią, a jest położona około 1,5 km od brzegu.

Parterowy, kamienny dom, który znajduje się niedaleko popularnej trasy turystycznej North Coast 500 oraz półwyspu Coigach, jest niewielki: ma cztery sypialnie, salon z tradycyjnym, kamiennym, otwartym kominkiem, kuchnię z jadalnią, jedną łazienkę oraz obszerną stodołę.

Niedaleko domu, nad brzegiem Loch Lurgainn jest prywatna przystań dla łodzi.

Na terenie posiadłości są łąki oraz mieszany, stary las składający się z dębów, osin, olszyn i sosen.

Do najbliższej, większej miejscowości Ullapool jest około 20 km a do Inverness, gdzie znajduje się stacja kolejowa, jedzie się 2 godziny samochodem.

Obecni właściciele kupili posiadłość w 1966 roku i używają jej jako domu wakacyjnego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA