fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Internetowy milioner kupił najdroższy dom w Malibu

materiały
Najdroższa posiadłość w Malibu w Kalifornii wreszcie znalazła nowego właściciela. Za absolutnie rekordową cenę.

Nowym właścicielem luksusowej posiadłości jest według amerykańskich mediów Jan Kum, pochodzący z Ukrainy współzałożyciel WhatsApp. Kiedy w 2014 roku Facebook kupił komunikator za 19 mld dolarów Kum oraz jego partner biznesowy Brian Acton - z dnia na dzień stali się multimiliarderami. Według magazynu Forbes" Kum ma majątek o wartości 10 mld dolarów.

Nadmorska posiadłość, należąca do wiceprezesa NBCUniversal Rona Meyera została na początku tego roku wystawiona na sprzedaż za 125 mln dolarów (ponad 491 mln złotych), ale ostatecznie została sprzedana za okrągłą sumę 100 mln dolarów czyli niespełna 393 mln złotych. To absolutny rekord cenowy w Malibu.

Cała posiadłość na powierzchnię ponad 1,2 hektara i znajduje się nad samym brzegiem oceanu. Jest niewidoczna z Pacific Coast Highway, ponieważ schowana jest za wysokim murem i dyskretna bramą.

Luksusowy dom wiceprezesa amerykańskiej korporacji mediowej ma powierzchnie niemal 1300 metrów kwadratowych - w tym sześc sypialni, siedem łazienek, kuchnię z profesjonalnym wyposażeniem, ogromny salon z wyjściem na taras i basen, dwupiętrową bibliotekę oraz salę kinową, a także siłownię i gabinet. Dom jest przeszklony i skierowany w stronę oceanu oraz plaży.

W ogrodzie jest przepiękny, ogromny trawnik - po obu stronach domu, duży basen, jacuzzi, taras, kort tenisowy oraz zejście na plażę.

Dom został zaprojektowany specjalnie dla Meyera przez znanego, nieżyjącego już architekta Charlesa Gwathmeya. Na terenie posiadłości znajdują się też dwa domy dla gości oraz dom z pełnym wyposażeniem spa.

Ron Meyer postanowił sprzedać posiadłość po rozwodzie z drugą żoną Kelly Chapman Meyer.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA