fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Jeden z najbardziej niezwykłych domów w Australii na sprzedaż

realestate.com.au
Rezydencja w Adelaide Hills to jeden z najładniejszych domów w Australii. I właśnie trafił na rynek nieruchomości.

Dom jest na sprzedaż, ale jego ceny nie ujawniono na stronie internetowej agencji nieruchomości. Australijskie media szacują, że może on kosztować od 4 do 6,5 mln dolarów (15 - 25 mln złotych).

Rezydencja znajduje się w miejscowości Heathfield, zaledwie 15 min samochodem od centrum miasta Adelaida, stolicy stanu Australia Południowa. I według agencji nieruchomości różni się od wszystkich domów w okolicy.

To luksusowy, parterowy dom z pięcioma sypialniami, ogromny, przeszklonym salonem z dwoma kominkami, nowoczesna kuchnią z częścią jadalną oraz zapleczem kuchennym - w tym drugą kuchnią i spiżarnią - oraz pokojem telewizyjnym i biblioteką. Do tego jest garaż na dwa samochody oraz zaplecze gospodarcze z dużą pralnią i suszarnią. W piwnicy jest specjalne pomieszczenie do przechowywania wina.

W zadbanym ogrodzie jest duży basen z altaną w której jest część gospodarcza, jadalnia oraz przebieralnia. Całość jest zasilana panelami znajdującymi się na dachu pawilonu. Nieopodal jest też kort tenisowy, a także ogród warzywny i kojec z wybiegiem dla drobiu. W sadzie rosną drzewa cytrusowe, jabłonie, grusze a także brzoskwinie, drzewa pistacjowe, drzewa pigwowe oraz krzewy granatowca.

Dom ma powierzchnię 650 metrów kwadratowych a cała posiadłość to około 26 tys. metrów kwadratowych.

W 2018 roku dom zdobył nagrodę Architectural Award przyznawaną przez South Australia Institute of Architects. Budynek zachwyca prostotą, zaokrąglonymi ścianami i jednocześnie przypomina luksusowe posiadłości w Hollywood z połowy 20. wieku.

Adelaide Hills to jedno z pierwszy miejsc zasiedlonych przez Europejczyków w Południowej części Australii. Dotarli tu głownie osadnicy z Niemiec, co widać w nazwach niektórych miejscowości, takich jak np. Hahndorf czy Lobethal, oraz licznych kościołach luterańskich i szkołach z wykładowym niemieckim. Starsi mieszkańcy regionu zazwyczaj doskonale znają język niemiecki. Adelaide Hills słynie też z najstarszych i najlepszych winnic w Australii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA