fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Rezydencja giganta Hollywood sprzedana. Cena robi wrażenie

materiały
Za równowartość niemal 26 mln złotych została sprzedana rezydencja należąca do jednego z największych producentów Hollywood.

Jerry Weintraub stał za sukcesem takich filmów jak "Ocean's Eleven" i jego kolejne sequele oraz remake hitu z lat 80. "The Karate Kid" z Jackie Chanem i Jadenem Smithem.

W latach 70. był też promotorem i organizatorek koncertów takich gwiazd jak Bob Dylan, Elvis Presley, Frank Sinatra, Neil Diamond czy Led Zeppelin.

Weintraub zmarł w lipcu 2015 roku, ale jego niezwykły, modernistyczny dom w Palm Desert w Kalifornii został sprzedany przez wdowę, Jane Morgan dopiero w kwietniu 2019 roku za 6 mln 825 tys. dolarów, to niemal 26 mln złotych.

Dom, który znajduje się na terenie Bighorn Country Club - posiadłości luksusowych domów, ma dwa baseny, które przylegają bezpośrednio do budynku. Można do nich wejść prosto z tarasu przed salonem oraz z głównej sypialni. Budynek jest wyposażony w niemal wszystkie nowinki techniczne od automatycznie otwieranych drzwi po kominek na pilota. Budynek został wybudowany na początku lat 2000.

Jerry Weintraub był nie tylko jednym z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy producentów, ale także przyjacielem gwiazd. W domu, którego projektowaniem zajął się osobiście Weintraub - odbywały się liczne przyjęcia z udziałem jego najbliższych przyjaciół m.in. George Clooneya i Matta Damona a także Brada Pitta, Catherine Zeta-Jones oraz Michaela Douglasa.

Budynek ma powierzchnię mieszkalną 850 metrów kwadratowych- w tym 6 sypialni, 7 łazienek i oddzielną toaletę oraz ogromny salon, nowoczesną kuchnię i jadalnię. Ma też własną salę kinową, a także duży taras z dwoma paleniskami oraz garaż na sześc samochodów i własny wózek golfowy, którym można pojechać na pole znajdujące się na terenie posiadłości.

Dodatkowo dla gości jest oddzielny dom, a w ogrodzie jest pawilon w którym częściowo odtworzono wnętrze baru w londyńskim hotelu Claridge's.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA