fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom kiedyś najbogatszej rodziny świata na sprzedaż

materiały prasowe
Dom należący kiedyś do Williama Getty i jego żony Vanessy został wystawiony na sprzedaż. To najdroższa nieruchomość w San Francisco - wyceniona na 29 mln dolarów czyli niespełna 110 mln złotych.

William Getty jest wnukiem J. Paul Getty, założyciela koncernu Getty Oil, który był kiedyś najbogatszym człowiekiem świata, a jego rodzina korzysta do dziś ze specjalnego funduszu ustanowionego z majątku magnata. William Getty był właścicielem domu w latach 2002 - 2015. Kupił go za 11,5 mln a sprzedał za 12,5 mln dolarów.

Wspaniała willa w San Francisco została zaprojektowana przez uznanego architekta Louisa M. Uptona w 1912 roku. Kilka lat temu przeszła gruntowny remont i modernizację, jednak z zachowaniem wielu oryginalnych elementów, ponieważ stanowi historyczny element architektury miasta.

Dom ma pięć kondygnacji i całkowitą powierzchnię mieszkalną ponad 900 metrów kwadratowych - w tym sześc sypialni, osiem łazienek i jedną toaletę, dużą nowoczesną kuchnię, jadalnię i duży salon, a także bibliotekę, salę telewizyjną oraz przepiękny ogród zimowy. Z głównej sypialni, która ma własną łazienkę i garderobę - widać most Golden Gate. Natomiast z salonu widać nie tylko most, ale także słyną wyspę Alcatraz.

Posadzki są wyłożone marmurami i naturalnym drewnem, na ścianach i sufitach zachowano oryginalne sztukaterie, a na dachu budynku jest 65-metrowy taras z którego widać nie tylko cała okolicę, ale także zatokę San Francisco.

Dom jest też wyposażony w windę, piwnicę win z salą degustacyjną, siłownię, saunę i basen w piwnicy, pralnię oraz pomieszczenia biurowe dla zarządcy oraz trzymiejscowy garaż, a także w pełni wyposażony apartament dla służby.

W niewielkim ogrodzie jest taras, trawnik z huśtawka i pergola.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA