fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom gwiazdy amerykańskiej architektury na sprzedaż. Oszałamiająca cena

materiały
Dom zaprojektowany przez Richarda Landryego trafił na rynek nieruchomości. To kolejna luksusowa nieruchomość zaprojektowana przez króla "mega rezydencji" z Beverly Hills.

Richard Landry projektował rezydencje dla takich gwiazd show biznesu jak piosenkarze Michaela Boltona, Roda Stewarta, Kennego G, hokeisty Wayne Gretzkyego, futbolisty Toma Bradyego i jego żony modelki Gisele Bundchen a także aktorów Marka Wahlberga i Sylvestra Stallone.

Landry znany jest z luksusowych projektów i ogromnego rozmachu. Teraz do kupienia jest jedna z posiadłości jego autorstwa w Beverly Hills. Dom wyceniono na 36,5 mln dolarów, czyli niemal 140 mln złotych. Oszałamiająca cena, nawet jak na Beverly Hills.

Dom jest utrzymany w oszczędnym, modernistycznym stylu. Część wnętrz zaprojektowała znana architektka Zacha Hadid, która zmarła niespodziewanie w 2016 roku. Jej autorstwa jest m.in. futurystyczna klatka schodowa i schody.

Dom ma powierzchnie niemal 1200 metrów kwadratowych. W domu jest w sumie sześć sypialni, w tym ogromna, główną sypialnię z częścią dzienna, kominkiem, prywatnym balkonem, dwoma łazienkami i dwoma garderobami.

Poza tym w domu jest też sala kinowa, bar, pokój do degustacji i przechowywania wina, siłownia, spa z jacuzzi, sauna i salą do masażu oraz wspaniały basen "bez brzegów" - tzw. infinity pool.

Nieruchomość jest własnością trustu powiązanego z Albert Awdoljan, rosyjskim miliarderem z obywatelstwem Malty i właścicielem rosyjskiej firmy telekomunikacyjnej Expatel. Według Mansion Global Awdoljan kupił posiadłość w 2009 roku za nieco ponad 13 mln dolarów. Ostatnio media pisały o nim, kiedy wyprawiał ślub syna w 2017 roku. Na uroczystości śpiewała Lady Gaga a ślubny tort składał się z 10 warstw ciasta.

Jak dotąd najdroższy dom autorstwa Landryego został sprzedany za 32 mln dolarów. Posiadłość w Beverly Park, zaprojektowana na wzór francuskich zamków znad Loary, została sprzedana w kwietniu 2018 roku. Pierwotnie wystawiono ja za 45 mln dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA