fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Aurec Capital bierze Puławską 186

materiały prasowe
Warszawski budynek z ponad 200 mieszkaniami na wynajem Matexi Polska sprzedaje spółce Aurec Capital. Wartość transakcji to ponad 100 mln zł.

To kolejna transakcja na rynku PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Deweloper Matexi Polska sprzedaje spółce Aurec Capital Poland cały budynek przy ul. Puławskiej 186, niedaleko stacji metra Wilanowska. - Zgodnie z założeniami transakcja odbyła się w strukturze finansowania forward funding, co oznacza, że nabywca nieruchomości jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny - czytamy w komunikacie firmy Matexi Polska. Deweloper doprowadzi zaś inwestycję do końca.

Budynek, którego budowa rozpoczęła się w czwartym kwartale 2019 roku, ma być gotowy na przełomie 2021 i 22 roku.

Puławska 186 to 17-kondygnacyjny budynek z ponad 200 mieszkaniami i 86 stanowiskami parkingowymi. Sprzedaż nieruchomości to kolejna transakcja przeprowadzona przez Matexi Polska na tym rynku po pionierskiej inwestycji „Apartamenty Pereca" sprzedanej zagranicznemu funduszowi z grupy Catella.

- Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani z kolejnej transakcji na rynku najmu instytucjonalnego - mówi cytowana w komunikacie Monika Perekitko, członek zarządu spółki Matexi Polska. - W projekt Puławska 186 włożyliśmy dużo pracy, wykorzystując wcześniejsze doświadczenia. Wierzę, że udało się nam stworzyć projekt ciekawego budynku, który stanie się jedną z architektonicznych wizytówek warszawskiego Mokotowa. Jestem przekonana, że nabycie „Puławskiej 186" okaże się dla naszych partnerów znakomitą długofalową inwestycją.

- Ta transakcja to kolejny krok w budowaniu nowej, wyższej jakości wynajmu w Polsce - komentuje cytowany w komunikacie Roee Shamir, dyrektor z Aurec Capital Poland.

Aurec Capital to międzynarodowa firma działająca na czterech kontynentach. Ma oddziały w Warszawie, Berlinie, Nowym Jorku, Szanghaju i Tel Awiwie. Działa od lat 60. ubiegłego wieku. Ma doświadczenie w wykonaniu i zarządzaniu inwestycjami mieszkaniowymi i komercyjnymi.

Do tej pory Aurec Capital zrealizował projekty w Niemczech, Polsce, USA, Izraelu, Australii oraz na Węgrzech. W Polsce Aurec Capital działa od ponad dziesięciu lat (inwestycja przy Puławskiej stanowi część portfolio PRS LivUp - marki wynajmu długoterminowego z usługami dodatkowymi).

Matexi, deweloper o belgijskim rodowodzie, działa w Polsce od początku 2010 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA