fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Heimstaden zbuduje mieszkania na wynajem

materiały prasowe
Inwestorzy coraz śmielej wchodzą na polski rynek PRS. Europejski potentat zbuduje u nas kilka tysięcy lokali.

Szwedzki Heimstaden zapowiedział pierwsze inwestycje na rynku instytucjonalnego najmu mieszkań w Polsce. Ponieważ brakuje u nas gotowych portfeli, inwestorzy muszą je zbudować – ale to oznacza dodatkową premię.

Heimstaden za 65 mln zł kupił dwa warszawskie projekty deweloperskie od Grupy Eiffage, która będzie generalnym wykonawcą. Powstanie w sumie 640 mieszkań na Pradze Północ i Służewcu, które trafią do najemców w latach 2022-2023.

Heimstaden to operator numer trzy w Europie, zarządza portfelem 100 tys. mieszkań w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech i Czechach. Warszawa to przyczółek.

- Inwestujemy z myślą o długoterminowym i stabilnym wynajmie lokali. Jestem głęboko przekonany, że nasz warszawski projekt będzie jednym z wielu, które wkrótce zaczną realizować w Polsce miejscowi deweloperzy. Rozpoczniemy również budowanie zespołu na terenie Polski, aby w przyszłości móc zarządzać naszym portfelem. Jesteśmy przekonani, że w krótkim czasie będziemy w stanie wybudować w Warszawie i innych dużych miastach kilka tysięcy mieszkań – skomentował Stanislav Kubáček, szef zespołu ds. przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej i Niemczech w Heimstaden.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA