fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Makowski: To Schetyna zjednoczył lewicę

tv.rp.pl
- Jeszcze kilka dni temu wydawało się,że PiS spokojnie idzie po reelekcję, ale to bieżące wydarzenia ustawiają agendę kampanii - mówi w rozmowie z Michałem Kolanko w programie #RZECZoPOLITYCE Jarosław Makowski, historyk filozofii i publicysta, radny Katowic z Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Makowskiego „tematem kampanii będzie to, co nieoczekiwanie 'wypłynie'”.

- Kilka tygodni temu wydawało się, że karty są rozdane, że PiS spokojnie idzie po reelekcje i nagle się okazuje, że są loty marszałka Kuchcińskiego, że Ministerstwo Sprawiedliwości zamieniło się w ministerstwo zbierania haków na niepokornych sędziów. Te wydarzenia ustawiają agendę kampanii - mówi działacz PO.

I dodaje: - Premier (Mateusz) Morawiecki chciałby wrócić do kampanii opartej na konkretach, a nagle się okazuje, że PiS, który zawsze bazował na emocjach, chce je porzucić. Ale to  emocje wyznaczają te wydarzenie, które wychodzą na jaw.

Makowski był też pytany o ocenę inicjatywy wspólnej lewicowej listy trzech ugrupowań. Zdaniem radnego PO, zjednoczenie Lewica zawdzięcza… Grzegorzowi Schetynie. - To, że odbyła się ta konwencja, lewica zawdzięcza Grzegorzowi Schetynie - oznajmił. - To on zjednoczył Lewicę i mamy dziś sojusz tych trzech partii.

W sprawach programowych Makowski zaznaczył, że za duży akcent Lewica położyła na kwestie związane z wyprowadzaniem religii ze szkoły, „z przekonaniem, że trzeba budować świeckie państwo, że trzeba narzucić kasy fiskalne księżom”.

- To jest standard i o tym nie powinno się dyskutować w kampanii wyborczej, ponieważ jest to na rękę religijnej prawicy. W moim odczuciu Lewica powinna się bić o elektorat socjalny z PiS-em, który odebrał elektorat rolniczy PSL-owi, tak jak elektorat socjalny odebrał Lewicy - uważa radny z Katowic.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA