fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wspomnienia

Zmarł Andrzej Chmielewski, kandydat Samoobrony na senatora

samoobrona.net.pl
W wieku 59 lat zmarł Andrzej Chmielewski, kandydat Samoobrony na senatora z okręgu podlaskiego. Zgodnie z kodeksem wyborczym, komitet może wystawić innego kandydata do piętnastu dni przed wyborami.

Kandydat Samoobrony na senatora z okręgu podlaskiego mieszkał w Augustowie i startował z okręgu, który obejmuje powiaty augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz Łomżę i Suwałki. Polityk zajmował drugie miejsce na liście

"W imieniu władz Związku i Partii, biura ZZR Samoobrona, kolegów, sympatyków i znajomych składamy szczere kondolencje dla rodziny Andrzeja Chmielewskiego, który 22.09.2019 r. zmarł w wieku 59 lat. Niech spoczywa w spokoju" - napisał przewodniczący partii i ZZR Samoobrona Lech Kuropatwiński.

Andrzej Chmielewski był jednym z czołowych działaczy Samoobrony. Był przewodniczącym tej partii w województwie podlaskim i wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Od 2006 do 2007 roku był wicemarszałkiem województwa podlaskiego. W roku 2018 znalazł się na liście komitetu SLD Lewica Razem do sejmiku województwa.

Ze względu na śmierć polityka, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku wstrzymała drukowanie kart do głosowania w okręgu nr 59 do Senatu. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło w związku ze śmiercią, zgłaszający ma możliwość zgłoszenia nowego kandydata, najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów. Zgłoszenie nowego kandydata nie wymaga kolejnej zbiórki podpisów, co konieczne jest przy zgłaszaniu kandydatów na senatora.

Po śmierci Andrzeja Chmielewskiego, o mandat senatorski w okręgu nr 59 ubiegają się Zenon Białobrzeski (PSL), Kornel Morawiecki (PiS) oraz Janusz Wasilewski (Kukiz'15 do Senatu).

Źródło: rp.pl, samoobrona.net.pl, Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA