fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Rusza program rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych

Urząd Skarbowy w Kielcach
Fotorzepa / Michał Walczak
Od 26 października rusza program rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych pięciu województw. Od 16 listopada będzie to możliwe wszędzie.

Wkrótce koniec kolejek przed urzędami skarbowymi. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Ma to usprawnić obsługę podatników i zwiększyć bezpieczeństwo w czasie epidemii.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, podatnicy z pięciu województw (dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego) mogą od 26 października korzystać z elektronicznego systemu rezerwacji wizyt. Jednak na samą wizytę będą musieli jeszcze poczekać. Spotkanie z urzędnikiem można umówić na terminy od 9 listopada włącznie. A co, gdy ktoś chce załatwić sprawę wcześniej? Powinien skontaktować się ze swoim urzędem skarbowym.

Czytaj także:

Co ważne, od 16 listopada system rezerwacji wizyt będzie dostępny w całym kraju.

Wizytę można umówić:

- przez internet – korzystając z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub na stronie swojego urzędu skarbowego,

- telefonicznie – numery telefonów są na stronie internetowej własnego urzędu,

- w urzędzie skarbowym – podczas osobistej wizyty w specjalnym punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.

– Dzięki elektronicznej usłudze zwiększymy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy zapewnieniu wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji – uważa szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Resort finansów przypomina też, że załatwienie wielu spraw nie wymaga wizyty w urzędzie. Administracja skarbowa zachęca do korzystania z kontaktu telefonicznego i e-mailowego oraz e-usług. Ponadto w serwisie biznes.gov.pl zamieszczone są opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, m.in. informacje, jak złożyć wniosek oraz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA