fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Michał Pękała dołącza do zespołu kancelarii Maruta Wachta

Michał Pękała
Michał Pękała
materiały prasowe
Od października 2020 r. do zespołu kancelarii Maruta Wachta, jako Counsel Head of Gaming dołączył Michał Pękała, adwokat, ekspert w dziedzinie praw gier komputerowych i własności intelektualnej.

Michał Pękała jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz absolwentem (With Honours) Chicago-Kent College of Law na kierunku LL.M. International Intellectual Property Law.

Dotychczas reprezentował kilkudziesięciu Klientów z sektora gamingowego min. deweloperów, wydawców, inwestorów, programistów, content creatorów, muzyków i aktorów współpracujących przy tworzeniu gier komputerowych, jak również influencerów współpracujących ze znanymi markami w zakresie promocji produktów przy wykorzystaniu streamingu gier. Kompleksowo doradzał w projektach gamingowych polegających na tworzeniu i prowadzeniu projektów w całym okresie developmentu (full-cicle), negocjowaniu umów wydawniczych i licencyjnych, nabywaniu IP do utworów literackich w celu stworzenia gier na ich podstawie (w tym m.in. nabyciu IP do twórczości Jacka Piekary w celu adaptacji Cyklu Inkwizytorskiego do gry komputerowej.

Przez lata zdobywał doświadczenie w zakresie prawa własności intelektualnej w międzynarodowych kancelariach prawnych, w tym w zakresie IT, które jest wiodącą dziedziną kancelarii Maruta Wachta.

Obecnie Michał Pękała jako Counsel, Head of Gaming tworzyć będzie w kancelarii Maruta Wachta praktykę gamingową, oferującą podmiotom z branży gamingowej i około-gamingowej kompleksowe doradztwo prawne we wszystkich aspektach prawnych funkcjonowania takich podmiotów.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA