fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

CDZ doradcą Fox International Group Limited

Aleksandrą Petrykowska
Informacja Prasowa
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradcą Fox International Group Limited przy nabyciu 100% udziałów spółki Salmo Sp. z o.o.

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała Fox International Group Limited, spółce brytyjskiej, jednej z głównych europejskich producentów sprzętu wędkarskiego, w procesie nabycia 100% udziałów w Salmo Sp. z o.o., jednego z największych producentów przynęt wędkarskich na świecie.

Fox International jest spółką zależną od funduszy private equity Mayfair Equity Partners (wspólnika większościowego) oraz Next Wave Partners.

Zespół prawników Kancelarii CDZ koordynował wspólnik Maciej Kotlicki wspólnie z radcą prawnym Aleksandrą Petrykowska, specjalizującymi się w transakcjach M&A.

Połączenie obu spółek ma znacząco zwiększyć ich udział na rynku wędkarskim. Fox zdobył pozycję na rynku europejskim w ciągu pięciu lat, zaś Salmo jest rozpoznawalną światową marką z 25-letnią historią działalności.

Międzynarodowa pozycja Salmo, jak również jej zakład produkcyjny i know-how, były kluczowymi względami przemawiającymi za transakcją. David Algar, Dyrektor Generalny Fox stwierdził: "W czasach, gdy większość firm stara się wdrażać automatyzację, dobrze jest zobaczyć ręczną produkcję oraz dbałość o szczegóły, która charakteryzuje wszystkie przynęty Salmo. Patrząc na ręczne sprawdzanie jakości każdej przynęty przed jej pakowaniem uzmysłowiłem sobie, dlaczego produkty Salmo są tak wysoko cenione oraz dlaczego zakład w Polsce jest tak ważnym elementem naszych planów na przyszłość."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA