fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Arbitrzy SAKIG przeprowadzili pierwszą rozprawę online

Adobe Stock
W Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie odbyła się pierwsza rozprawa online – z wideokonferencją zamiast tradycyjnego posiedzenia.

Pierwszą rozprawę online Sąd Arbitrażowy przy KIG zorganizował w ostatni piątek, 3 kwietnia. W siedzibie sądu obecny był tylko sekretarz. Arbitrzy i strony postępowania łączyli się ze sobą za pośrednictwem wideokonferencji. Korespondencja prowadzona była w formie elektronicznej.

- Nasz Sąd dysponuje narzędziami pozwalającymi zarówno kontynuować rozpoczęte już postępowania, jak i podejmować nowe spory. Jesteśmy także otwarci na sugestie przedsiębiorców i ich pełnomocników dotyczące nowych rozwiązań technologicznych, które możemy zastosować, prowadząc kolejne tego typu posiedzenia. Jesteśmy w trakcie przygotowania uniwersalnej instrukcji, zawierającej wskazówki dla uczestników rozpraw online. Warto również przypomnieć, że w Sądzie Arbitrażowym przy KIG spory rozstrzygane są w oparciu o Regulamin Arbitrażowy, a kodeks postępowania cywilnego stosuje się posiłkowo, dlatego w przypadkach szczególnych – z jakim niewątpliwie mamy do czynienia w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem – strony mogą uzgadniać zmianę terminów – mówi Agnieszka Durlik, dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA