fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Coraz więcej imigrantów z Azji i Afryki przedostaje się do Albanii

AFP
Gwałtownie rośnie liczba imigrantów z Azji i Afryki, którzy docierają do Albanii. Od początku roku do maja albańskie służby zatrzymały ponad 2300 osób, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym samym okresie w ubiegłym roku zatrzymano 162 osoby.

Powstał nowy szlak migracyjny, którzy utworzyli przemytnicy na Bałkanach. Biegnie z Albanii przez Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę do Chorwacji.

Albańskie służy podkreślają, że liczba osób, które nielegalnie przekraczają granice tego kraju nie jest tak wielka w stosunku do napływu migrantów do Europy przez Bałkany w 2015 roku, ale niepokojący jest gwałtowny wzrost zjawiska.

Władze Albanii zwróciły się już o pomoc do Austrii. Chcą także wzmocnić granicę z Grecją, bo trwa też zwiększony napływ migrantów do Grecji przez lądowy odcinek granicy z Turcją w północno-wschodniej części tego kraju.

W 2015 roku setki tysięcy migrantów przedostały się przez Grecję, Macedonię, Serbię do Węgier, a stamtąd do innych krajów Unii Europejskiej. Szlak ten został ostatecznie zamknięty.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA