fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Netflix usuwa scenę samobójstwa z serialu o nastolatkach

AFP
Z serialu "13 powodów" dostępnego na platformie Netflix usunięto scenę samobójstwa głównej bohaterki. Scena wywoływała obawy wśród ekspertów ds. zdrowia psychicznego. Ich zdaniem gloryfikowała samobójstwo.

Decyzję podjęto dwa lata po premierze serialu. Główna bohaterka, licealistka Hannah Baker odbiera sobie w nim życie.

Serial "13 powodów" był chwalony za poruszenie takich kwestii jak zastraszanie i samookaleczenie. Spotkał się również z krytykom ze strony pracowników szkół i psychologów. Ich zdaniem produkcja Netflixa mogła wywołać samobójstwa wśród nastolatków, którzy zmagają się z problemami psychicznymi.

Netflix przygotowuje się do trzeciego sezonu serialu. Na Twitterze poinformowano, że po rozmowach z ekspertami postanowiono usunąć scenę z pierwszego sezonu.

Jeden z producentów Brian Yorkey powiedział, że scena miała pokazać koszmar takiego aktu i zapewnić, że nikt nie będzie chciał tego naśladować.

Netflix poinformował, że po emisji serialu wielu młodych ludzi zdecydowało się na rozmowę na temat swoich problemów z depresją. Dla wielu z nich miała to być pierwsza taka próba otwartego mówienia o swoich problemach.

Dwa badania przeprowadzone w maju wykazały, że po premierze serialu znacznie wzrosła liczba samobójstw w USA. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Netflixa przez Uniwersytet Północno-Zachodni wynika, że większość nastolatków stwierdziła, że serial pomógł im lepiej zrozumieć depresję i poznać ofiary prześladowań.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA