fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak mądrze przenieść się do cyfrowego świata

123RF
Szybkie łącza i nowe e-usługi publiczne to dopiero początek rewolucji. Stawka jest ogromna. Chodzi nie tylko o ułatwienia dla obywateli, ale i przyspieszenie rozwoju gospodarki.

Do 2020 roku w krajach rozwiniętych w związku z postępującą automatyzacją produkcji i usług zniknie 5 mln miejsc pracy – ostrzegano w styczniu w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego.

Strach przed utratą pracy na rzecz automatów, inwigilacją, nadużyciami w internetowej sieci i dezinformacją, poczucie braku kontroli nad zmianami, jakie niesie cyfrowy świat, to najczęściej pojawiające się przykłady problemów, z jakimi mierzą się firmy w XXI wieku decydujące się na wdrożenie nowych technologii. Państwo dążące do cyfryzacji swoich narzędzi stoi przed analogicznymi dylematami.

– Uważam, że trudnym zagadnieniem jest przekonać organizację – a państwo można do niej porównać – że cyfryzacja nie musi być równoznaczna z pozbawianiem pracy pracowników. Wyobrażam sobie, że tak właśnie mogą myśleć urzędnicy, odpowiadający za cyfryzację. Ostatecznie ma ona przecież doprowadzić do sytuacji, w której coś będzie odbywało się łatwiej, sprawniej, taniej i bez pośred...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA