fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Włodzimierz Nowak dużą niespodzianką w zarządzie T-Mobile Polska

Bloomberg
Potwierdziły się nasze informacje. T-Mobile Polska ogłosił dziś zmiany w składzie zarządu.

Odchodzą z niego prezes Adam Sawicki (od 31 marca) oraz Elżbieta Wójcik, odpowiedzialna przez ostatni rok za rynek prywatny, w tym marketing. Wójcik na razie nie rozstaje się z telekomem (formalnie jest na zwolnieniu lekarskim).

W skład zarządu rada nadzorcza powołała zaś:

Na stanowisko prezesa  - Andreasa Maierhofera.

Na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za rynek prywatny - Frederica Perrona (od maja);

Na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy prawne, zarzadzanie zgodnością (compliance) oraz bezpieczeństwo - Włodzimierz Nowak (generał w stanie spoczynku, do niedawna pełnomocnik minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej ds. cyberbezpieczeństwa).

Andreas Maierhofer jest z pochodzenia Austriakiem. Obecnie szefuje Telekom Macedonia. Z branżą telekomunikacyjną i - szerzej ICT - jest związany od wielu lat. Jak mówi jego oficjalny biogram, karierę rozpoczął w 1987 roku w grupie Telekom Austria. Od 1996 r. pracował dla Mobilkom Austria - najpierw jako dyrektor departamentu rozliczeń, a następnie dyrektor pionu usług detalicznych.

Od roku 2004, jako dyrektor ds. operacyjnych, pracował dla słoweńskiego Si.mobil, gdzie odpowiadał za marketing, sprzedaż, obsługę klienta oraz HR. W 2006 objął stanowisko prezesa spółki. Analogiczną ścieżkę przeszedł w bułgarskim Mobitel EAD.

Perron pracował m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii (podobnie jak Srini Gopalan, przewodniczący rady nadzorczej polskiej firmy i członek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialny za rynki europejskie) oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach.

Bezpośrednio przed przejściem do T-Mobile Polska był związany z Roger Communications, gdzie przez 3 lata zajmował stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za zarządzanie relacjami z klientami.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA