fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Orange zaczął przejęcia sieci światłowodowych

Bloomberg
Notowany na warszawskiej giełdzie operator nabył część infrastruktury kieleckiego Nettelekomu i nie wyklucza kolejnych zakupów tego typu.

Orange Polska poinformował, że przejmie część sieci światłowodowej firmy Nettelekom z Kielc. Umowę w tej sprawie podpisano 1 lutego. Orange, który prowadzi obecnie największy w swojej historii program budowy światłowodów, nie wyklucza dalszych akwizycji. Wartości zawartej umowy - nie zdradza.

Infrastruktura, którą nabywa Orange obejmuje 14,8 tys. gospodarstw domowych i lokali biznesowych. Jak tłumaczy gigant, stanie się ona uzupełnieniem budowanej przez niego miejscowej sieci.

Nettelekom pisze o sobie, że jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym, a zarządza największą siecią światłowodową w regionie, liczącą blisko 1500 km linii szkieletowej oraz klienckiej. Sieć światłowodowa firmy jest zlokalizowana w trzech miejscowościach: Kielcach, Chmielniku i Daleszycach. Infrastruktura firmy powstawała m.in. przy udziale środków unijnych w poprzedniej perspektywie finansowej.

- Przejęcie infrastruktury lokalnego operatora jest elementem realizacji strategii rozwoju sieci światłowodowej Orange Polska. Nie wykluczamy kolejnych takich zakupów lub nawet przejęć innych lokalnych operatorów tam, gdzie będzie to uzasadnione ekonomicznie i gdzie infrastruktura spełniać będzie nasze standardy – zapowiada Piotr Jaworski, dyrektor wykonawczy ds. sieci i technologii Orange Polska.

Orange przypomina w informacji prasowej, że realizuje program inwestycji światłowodowych. Na ten cel planuje przeznaczyć ok. 4,2 mld zł w latach 2016 – 2020. Ma ona docierać do 5 mln gospodarstw domowych. Już obecnie sieć światłowodowa operatora dociera do ponad 2,5 mln gospodarstw a z internetu światłowodowego korzysta ponad 200 tys. klientów.

W realizacji planu telekom wykorzystuje środki publiczne zgromadzone w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA