fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Rossmann ostrzega: SMS o wygranej to atak hakerów

Shutterstock
Od początku października na telefony wielu Polaków przychodzą SMS-y z informacją o wygranej w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann. Nagrodą jest nowy smartfon, jednak, by go otrzymać, zwycięzca musi podać numer swojej karty płatniczej. To atak hakerski. Udostępnione dane zostaną wykorzystane do uruchomienia płatnej subskrypcji - informuje Business Insider Polska.

Jeśli w ostatnich dniach otrzymałeś od Rossmanna SMS z informacją o wygranej w konkursie, najpewniej stałeś się celem hakerów. Atak phishingowy trwa od początku października.

Hakerzy wysyłają podrobioną wiadomość, w której powiadamiają o wygranej w konkursie organizowanym przez Rossmann. Podają link do strony, na którą należy przejść, aby odebrać nagrody. Po wejściu na stronę "zwycięzca" dowiaduje się, że wygrał smartfon i jest proszony o podanie numeru karty płatniczej w celu opłacenia przesyłki - informuje Business Insider Polska za firmą CyberRescue.

Ten atak ma na celu wyłudzenie danych w celu uruchomienia płatnej subskrypcji na konto danego użytkownika. Poszkodowany co miesiąc może tracić nawet 300 zł aż do czasu, gdy subskrypcja zostanie anulowana. Nawet po skasowaniu subskrypcji dane ofiary ataku mogą być wykorzystywane przez hakerów do innych działań lub sprzedane np. firmom rozsyłającym SPAM.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA