fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Wpadka Apple. Najnowszy iPhone przegrał z... zimnem

iPhone X
www.apple.com
Użytkownicy najnowszego smartfona firmy Apple, iPhone’a X, wykryli w urządzeniu poważną usterkę. Okazało się, że ekran telefonu przestaje reagować po wystawieniu go na niskie temperatury.

Zaledwie miesiąc po wypuszczeniu swojego nowego flagowego smartfona, iPhone’a X, firma Apple otrzymała zgłoszenia od niezadowolonych użytkowników, którzy zgłosili, że ich telefony przestają działać na zimnie. Problem pojawiał się u niektórych momentalnie po wyjściu z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz. Jak informowali w swoich zgłoszeniach, ekrany ich smartfonów przestawały reagować na dotyk bądź miały znaczne opóźnienie. Dysfunkcja ta była chwilowa i zwykle po upływie kilku sekund urządzenie znów działało prawidłowo.

To jednak wystarczyło, by o usterce w mig zrobiło się głośno w internecie, co rzuciło cień na trwającą wciąż atmosferę ekscytacji wśród miłośników smartfonów z logiem jabłuszka od czasu premiery iPhone’a X. Apple wydał już oficjalny komunikat, w którym potwierdził, że jest świadom istnienia problemu i pracuje już nad jego rozwiązaniem. Jak podała firma, winnym usterki nie jest sam sprzęt, lecz oprogramowanie.

„Zdajemy sobie sprawę z przypadków, w których iPhone X tymczasowo nie reaguje na dotyk po szybkiej zmianie temperatury otoczenia. Po kilku sekundach ekran powinien znów wykrywać dotyk. Problem ten zostanie rozwiązany w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania” – czytamy w komunikacie Apple.

iPhone X trafił do sklepów w Polsce 27 października. Na krajowym rynku ceny smartfona zaczynają się od 4979 złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA