fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Google inwestuje w ekrany OLED firmy LG

Ekran OLED - wczesny produkt
Wikimedia, meharris
Google zamierza zainwestować ponad 880,3 mln dol. w południowokoreańskią firmę LG Display, by pomóc jej zwiększyć produkcję organicznych wyświetlaczy OLED dla smartfonów.

Google zaoferował firmie LG Display, największemu na świecie producentowi paneli LCD, wsparcie w wysokości co najmniej biliona wonów (ok. 880,3 mln dol.) – podała w poniedziałek gazeta Electronic Times, powołując się na anonimowe źródło.

Pieniądze te mają zostać zainwestowane w produkcję ekranów wykorzystujących diody elektroluminescencyjne wytwarzane ze związków organicznych (OLED). Amerykańskiemu gigantowi zależy na utrzymaniu stałych dostaw elastycznych wyświetlaczy tej technologii, ponieważ mają one zostać zastosowane w najnowszych smartfonach Pixel z systemem Android, nad którymi pracuje obecnie Google.

Ekranów OLED używał już od dłuższego czasu Samsung w swoich flagowych modelach Galaxy. W branży krażą również pogłoski, że zainteresowany tą technologią jest Apple i giętkie wyświetlacze pojawią się w kilku następnych modelach iPhone’ów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA