fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

CI Games wyemituje obligacje i przyśpiesza premierę

Producent gier zamierza wyemitować roczne obligacje o wartości do 15 mln zł.

Pozyskanie dodatkowego kapitału umożliwi mu rozpoczęcie prac produkcyjnych nad drugą częścią „Lords of the Fallen” („LOTF). Studio zakończyło już prace koncepcyjne nad tym tytułem i jest gotowe do przejścia w fazę produkcji. Pierwsza część „LOTF” została ostatnio udostępniona abonamentom PlayStation Plus i Xbox Live Gold. Łącznie w obu usługach grę pobrało ponad 6 mln graczy.

- Chcemy wykorzystać potencjał zdobyty organicznie dzięki bardzo dużej popularności gry. Do sprzedanego przez nas nakładu ponad miliona egzemplarzy doszedł efekt bardzo udanych promocji na konsole Xbox oraz PlayStation. W pierwszą część gry zagrało już łącznie znacznie ponad 7 mln graczy - mówi Marek Tymiński, prezes CI Games.

Jak podkreśla, istotna dla rozwoju marki będzie też premiera mobilnej wersji. Ta już jest gotowa i w ciągu kilku tygodni trafi na globalny rynek. - Tak duży potencjał marki „Lords of the Fallen” sprawia, że nie chcemy dłużej czekać z rozpoczęciem prac - dodaje Tymiński.

Produkcja gry będzie realizowana w kooperacji z podwykonawcą. Nadzór koncepcyjny i merytoryczny sprawować będzie wyselekcjonowany zespół w ramach CI Games. Prawa do marki, finansowanie, działania marketingowe i dystrybucyjne pozostaną po stronie CI Games. Obecnie finalizowane są negocjacje i jeszcze w tym roku spółka może podpisać umowę i rozpocząć prace.

Marek Tymiński przekonuje, że rozpoczęcie produkcji „LOTF 2” jeszcze w tym roku nie obciąży zespołu, który przygotowuje do wydania w kwietniu 2017 najważniejszą w historii spółki grę -  „Snieper: Ghost Warrior 3”.

- Obrany harmonogram pozyskania kapitału i rozpoczęcia współpracy z podwykonawcą stwarza realną szansę na premierę drugich Lordsów w 2018 r. - zaznacza Marek Tymiński.

W połowie listopada zarząd CI Games podjął decyzję o emisji 1,1 mln zł akcji, dzięki czemu spółka uzyskała pełne finansowanie na działania marketingowe i promocję „Snipera 3”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA