fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Alarmy bombowe w niemieckich ratuszach

Ewakuowana okolica ratusza w Augsburgu
AFP
Ratusze z co najmniej sześciu niemieckich miast otrzymały we wtorek anonimowe groźny o podłożeniu bomby. Nie wiadomo na razie, czy akcja jest skoordynowana.

Według wstępnych doniesień, zgłoszenia o bombach w ratuszach dotyczą Augsburga, Kaiserslautern, Chemnitz, Getyngi, Neunkirchen i Rendsburga - poinformował Focus Online.

Ratusz w Augsburgu w Bawarii został ewakuowany i zamknięty z samego rana. Plac ratuszowy został odgrodzony przez policję - informuje "Augsburger Allgemeine". Około 500 pracowników wysłano do domów, występują też utrudnienia w transporcie publicznym.

Ratusz w Getyndze w Dolnej Saksonii również został ewakuowany i zamknięty. Na miejscu są siły specjalne, a policja radzi mieszkańcom unikanie tego obszaru.

Podobne anonimowe groźby o podłożeniu bomb pojawiły się w Chemnitz w Saksonii, Kaiserslautern w Nadrenii-Palatynacie, Neunkirchen w kraju związkowym Saara oraz w Rendsburgu w Szlezwiku-Holsztynie. Informacje przyszły do ratuszy pocztą elektroniczną w nocy. Wiadomości zostały odczytane dopiero nad ranem.

Nie wiadomo na razie, czy istnieje związek między tymi zgłoszeniami.

Źródło: rp.pl/ Focus Online
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA