Świat

Bank of China inwestuje w Park Narodowy Pandy Wielkiej

Stock Adobe
Bank of China obiecał zainwestować 10 miliardów juanów (1,5 mld dolarów) w budowę olbrzymiego rezerwatu przeznaczonego do ochrony i rozmnażania pand. Rezerwat będzie dwukrotnie większy niż Park Narodowy Yellowstone w USA.

Bank of China podpisał z rządem umowę, w której zobowiązuje się do zainwestowania do 2023 roku 10 milionów juanów w budowę Paku Narodowego Pandy Wielkiej, który będzie się mieścić w  południowo-zachodniej prowincji Syczuan.

Park, przeznaczony przede wszystkim do ochrony pandy wielkiej, nieoficjalnie chińskiej maskotki narodowej, umożliwi opiekę nad tymi zwierzętami, a przede wszystkim - umożliwi im kontrolowane "randkowanie".

Zwierzęta, żyjące na swobodzie, ale na określonym obszarze, będą miały większe szanse na spotkanie i udane życie rodzinne. Do dyspozycji będą miały pandy obszar ogromny - dwa miliony hektarów, dwukrotnie większy niż Park Narodowy Yellowstone.

Wzbogaci to po pierwsze pulę genów, a po drugie, wpłynie na zwiększenie liczebności tego wciąż zagrożonego gatunku.

Prócz tego, inwestycja ta ma na celu poprawienie sytuacji materialnej i zmniejszenie ubóstwa ponad 170-tysięcznej ludności tego regionu.

Szacuje się, że w środowisku naturalnym żyją 1864 pandy, głownie w Syczuanie i sąsiadującymi z nim prowincjami Gansu i Shaanxi. W niewoli żyje 300 osobników tego gatunku.

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL