fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

USA: polski lekarz zwolniony z więzienia za kaucją

U.S. Immigration and Customs Enforcement [domena publiczna], via Wikimedia Commons / zdjęcie ilustracyjne
Zatrzymany w połowie stycznia przez amerykańskie służby imigracyjne lekarz polskiego pochodzenia Łukasz Niec opuścił więzienie po wpłaceniu 10 tysięcy dolarów kaucji. Nie kończy to jednak jego sprawy.

Sąd przychylił się do wniosku obrony i zgodził się na zwolnienie go za kaucją. Nadal jednak toczy się przeciwko niemu postępowanie. Grozi mu deportacja.

43-letni lekarz polskiego pochodzenia został aresztowany w styczniu w związku z wykroczeniami, których dopuścił się będąc w szkole średniej. Odpowiadał wówczas za zniszczenie przedmiotu wartego mniej niż 100 dolarów oraz paserstwo. Przyznał się do winy i wypełnił warunki wymierzonych mu wtedy kar.

 

Niec niemal całe życie spędził w Stanach Zjednoczonych. Wyemigrował z rodzicami do Ameryki, gdy miał 5 lat, nie mówi po polsku. Skończył studia medyczne. Pracuje jako internista w stanie Michigan. Grozi mu deportacja, mimo że posiada zieloną kartę. Jednak ze względu na brak amerykańskiego obywatelstwa i przeszłość kryminalną może być wydalony z USA.

Kolejna rozprawa w procesie Polaka odbędzie się 22 lutego.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA