fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Ekspert: Szczyt NATO w Warszawie to przygotowania do wojny z Rosją

AFP
Redaktor naczelny "Obrony Narodowej", związany z rosyjskim resortem obrony ekspert wojskowy Igor Korotczenko twierdzi, że działania NATO i szczyt w Warszawie są przygotowaniami do napaści Sojuszu na Rosję.

- To przygotowania do wojny. Na szczycie w Warszawie zostanie ogłoszona nowa strategia działań Sojuszu Północnoatlantyckiego wobec Rosji  - stwierdził ekspert wojskowy Igor Korotczenko w rozmowie z "Vesti.doc", cytowanej przez Nahnews.org.

Według Korotczenki, głównym celem szczytu jest zastraszenie Rosji.

Naczelny czasopisma "Obrona Narodowa" jest zdania, że na szczycie NATO w Warszawie zapadną decyzję o powstaniu elementów nowej wojskowej infrastruktury, które mają posłużyć do ataku na Rosję. Według Korotczenki mają to być lotniska, magazyny broni i nowe bazy wojskowe, ale też broń jądrowa i systemy rakietowe Shock, rozmieszczone na Łotwie, w Estonii, na Litwie i w Polsce.

Śledź z nami na bieżąco szczyt NATO na rp.pl

Pierwszym krokiem według naczelnego "Obrony Narodowej" jest rozmieszczenie czterech batalionów NATO, które mają umożliwić szybką, 24-godzinną mobilizację i rozmieszczenie wojsk.

- Czy będzie wojna, tego nie wiem - mówi Korotczenko. - Ale NATO-wski potencjał pierwszego uderzenia jest już u rosyjskich granic.

Źródło: nahnews.org
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA