fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Prezes Lotosu od czwartku będzie prezesem PGNiG

PGNiG
Bloomberg
Paweł Majewski, obecny prezes Lotosu, został powołany na stanowisko prezesa PGNiG z dniem 12 listopada - poinformowała gazowa spółka w komunikacie.

Majewski będzie prezesem w okresie trwania czwartej kadencji zarządu spółki, która kończy się 10 stycznia 2023 r.

Czytaj także: Starcie dwóch tytanów skończyło się dymisją jednego z nich

Jerzy Kwieciński, poprzedni prezes PGNiG, złożył rezygnację 22 października 2020 r. Według nieoficjalnych źródeł rezygnacja Kwiecińskiego to pokłosie konfliktu z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen, który ma przejąć gazowniczą spółkę. Kwieciński stał na czele PGNiG od 10 stycznia 2020 r.

Paweł Majewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.

W komunikacie podkreślono, że to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu spółkami kapitałowymi, w tym także z udziałem Skarbu Państwa. Pełnił funkcję prezesa zarządu Lotosu, wiceprezesa Huty Stalowa Wola, był członkiem zarządu w DO&CO opraz prezesem Airport Cleaning. Posiada również długoletnie doświadczenie zawodowe na kierowniczych stanowiskach m.in. w Petrolot (obecnie Orlen Aviation), a także jako dyrektor w PGNiG Termika.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA