fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Przemytnicy - festiwal na weekend

materiały prasowe
Pod tym hasłem rozpoczął się dziś międzynarodowy Festiwal Narracje w Gdańsku.

Uczestniczący w nim artyści podjęli próbę nadania zaułkom, bramom, budynkom i ulicom Nowego Portu nowe znaczenia poprzez instalacje, wystawy, projekty dźwiękowe i wideo, artystyczne interwencje, spacery i akcje. Jest to pomysł na ożywienie strefy publicznej miasta poprzez „przemycenie" atrakcyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów.

22 instalacje stworzyli artyści z Polski, Niemiec, Finlandii, Łotwy, Estonii, Szwecji i Rosji. Kilka prac powstało w ramach europejskiego projektu Baltic Light Chain, budującego sieć współpracy między festiwalami sztuk wizualnych w krajach Morza Bałtyckiego.

- 7. edycja Festiwalu NARRACJE przemyca historie i legendy związane z Nowym Portem. Nawiguje pomiędzy wąskimi uliczkami i podwórkami, prowadzi wzdłuż kanału, w którego lustrze odbijają się historyczne doświadczenia i prywatne opowieści. Przekracza fizyczne i mentalne bariery oraz ograniczenia. Kolekcjonuje dźwięki i obrazy, które – rezonując w przeszłości – nieśmiało przywołują przyszłość. Budzi do życia i wypełnia nowymi treściami miejsca, które pozostawione samym sobie zastygły w bezczynności. – tłumaczy kuratorka Anna Smolak.

Centrum dwudniowych wydarzeń i punkt startowy spacerów z przewodnikiem i kuratorką znajduje się w Morskim Domu Kultury . W programie wieczornym są też koncerty i dj-skie afterparty w dawnym dworcu promowym Polskiej Żeglugi Bałtyckiej Polferries. W piątek, 20 listopada zagrają: Innercity Ensemble, Dream Koala, Jazxing (dj set). W sobotę 21 listopada: Tania O, Lucrecia Dalt i Ptaki (dj set)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA