fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wolność po 20 latach więzienia

Rzeczpospolita
19 lat, 7 miesięcy i 6 dni spędził za kratami Arkadiusz Kraska – zdaniem prokuratury niesłusznie. 6 maja wyszedł na wolność po decyzji Sądu Najwyższego.

Arkadiusz Kraska został skazany na dożywocie za podwójne morderstwo. Po blisko 20 latach Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła wniosek o ponowne zbadanie sprawy. Wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, jednak Sąd Najwyższy stwierdził, że tezy w nim zawarte są tak głęboko prawdopodobne, że skazany powinien na ostateczną decyzję poczekać na wolności. W związku z tym 6 maja Arkadiusz Kraska opuścił mury Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Na Arkadiusza Kraskę czekali rodzina i przyjaciele, ale też świat, który przez ostatnie dwie dekady zmienił się nie do poznania. Zanim rozpocznie się batalia o ostateczne uniewinnienie oraz odszkodowanie, na byłego więźnia czeka wiele wyzwań związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Podczas pierwszych chwil w nowej rzeczywistości towarzyszyła mu reporterka „Państwa w państwie". Sam Arkadiusz Kraska pojawi się w studiu, aby podczas programu na żywo opowiedzieć o swojej dramatycznej historii.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA