fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Dziewięciolatek wywalczył prawo do walki na śnieżki

stock.adobe.com
Dziewięcioletni chłopiec z Severance w Kolorado doprowadził do zniesienia archaicznego zakazu walki na śnieżki w swojej miejscowości.

Zakaz był oparty na dawnych przepisach zakazujących rzucania pociskami, takimi jak np. kamienie, w nieruchomości lub ludzi na terenie miasta.

9-letni Dane Best postanowił doprowadzić do zniesienia zakazu. Jak mówił wystąpił w imieniu swoich przyjaciół i kolegów z klasy.

Best wystąpił z prezentacją w tej sprawie przed radą miejską, która wsparła jego stanowisko.

- Dzieci z Severance powinny mieć możliwość walki na śnieżki jak reszta świata - mówił chłopiec w czasie trzyminutowej prezentacji.

- Prawo (zakazujące tego) napisano wiele lat temu. Dzisiejsze dzieci potrzebują powodu, aby bawić się poza domem - przekonywał.

Zakaz został wprowadzony 100 lat temu, choć - jak podaje BBC - mieszkańcy miasta nie pamiętają, by kogokolwiek ukarano za jego złamanie.

Po prezentacji Besta rada miasta jednogłośnie uchyliła dawny przepis.

Po uchyleniu zakazu burmistrz miasta wręczył 9-latkowi i jego czteroletniemu bratu pierwsze "legalne" śnieżki w historii miasta.

- Jesteśmy dumni, że wziął sprawę w swoje ręce i wprowadził zmianę, niezależnie od tego jak drobna jest - powiedział Derrick Best, ojciec Dane'a.

Teraz rodzina Dane'a analizuje inne archaiczne przepisy w mieście. Okazało się np. że na mocy obowiązującego w mieście prawa tylko koty i psy mogą być traktowane jak zwierzęta domowe.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA