fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Dwójka nastolatków ukradła samolot. Przelecieli 24 km

Uintah County Sheriff's Office
Przedstawiciele biura szeryfa aresztowali dwóch nastoletnich chłopców, którzy ukradli mały samolot z prywatnego lotniska na wschodnie stanu Utah, a następnie przelecieli nim ok. 24 kilometrów. Swój wyczyn zakończyli pomyślnym lądowaniem na regionalnym lotnisku w Vernal.

Jak donosi serwis Desert News, cytowany przez agencję Associated Press, 14-letni chłopak i jego rok starszy kolega ukradli jednosilnikową Cessnę w czwartek z prywatnego pasa startowego zbudowanego wzdłuż autostrady 40 w okolicy Jensen, 24 km na zachód od granicy ze stanem Kolorado.

Biuro szeryfa hrabstwa Uintah oświadczyło, że nastolatkowi opuścili dom opieki dla dzieci o o złożonych potrzebach zdrowotnych na początku tego tygodnia i zamieszkali z przyjaciółmi w okolicy Jensen. Nie wiadomo, co było motywem ich wyczynu. Kradzież samolotu odnotowano dopiero wtedy, gdy samolot był już w powietrzu. lecąc wzdłuż autostrady 40.

Władze twierdzą, że chłopcy zamierzali początkowo odlecieć w kierunku Wasatch Front na północy, ale najwyraźniej zmienili zdanie i wylądowali na regionalnym lotnisku w Vernal. Zostali tam aresztowani.

Źródło: rp.pl/ AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA