fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Nauczyciele będą mogli dawać klapsy uczniom

By PicFreak (I made that picture myself) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons
Szkoła w Hephzibah, w Georgii, wysłała rodzicom uczęszczających do niej dzieci informację o swojej nowej polityce, która pozwala m.in. na stosowanie klapsów jako formy dyscyplinowania uczniów.

Działająca w Hephzibah Georgia School of Innovation and the Classics (GSIC), która prowadzi nauczanie przedszkolne i podstawowe, od teraz dopuszcza wymierzanie dzieciom klapsów drewnianą deseczką (ang. paddle). Zarządca szkoły (ang. superintendent), Jody Boulineau poinformowała, że na wymierzanie klapsów dzieciom zgodził się co trzeci rodzic.

- W tej szkole traktujemy dyscyplinę bardzo poważnie - powiedziała. - Był czas, gdy kary tego rodzaju były normą w szkole i nie mieliśmy tylu problemów (z dziećmi) ile mamy teraz - dodała.

Boulineau podkreśliła jednocześnie, że rodzice mogą nie zgodzić się na wymierzanie swoim dzieciom klapsów.

Tym, którzy się zgodzili, opisano dokładnie jak będzie wyglądać kara. "Uczeń zostanie zabrany do gabinetu. Uczeń położy swoje dłonie na kolanach, albo meblu znajdującym się w gabinecie i otrzyma uderzenie w pośladki deseczką". Uczniowie mają być karani klapsami za trzecie przewinienie. Za jednym razem uczeń nie otrzyma więcej niż trzech klapsów - zapewnia szkoła.

Deseczka do wymierzania kary ma mieć 60 cm długości, 15 cm szerokości i niecałe 2 cm grubości. Rodzice będą informowani przed wymierzeniem dziecku klapsów o karze jaka ma spotkać ich dziecko.

- To tylko kolejne narzędzie do dyscyplinowania uczniów - mówi Boulineau. Jej zdaniem wielu rodzicom pomysł bardzo się spodobał. 

W Georgii i 19 innych stanach USA wymierzanie dzieciom klapsów w szkołach jest legalne.

Źródło: CBS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA