fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Trzy ofiary wypadku autokaru na Podkarpaciu

Fotorzepa/ Robert Gardziński
W miejscowości Leszczawa Dolna na Podkarpaciu doszło do wypadku autokaru, którym jechało 54 ukraińskich turystów. Wóz stoczył się ze skarpy. Trzy osoby zginęły, 51 rannych zostało przewiezionych do szpitali.

Do wypadku doszło po godzinie 22 w piątek, na drodze krajowej numer 28 między Sanokiem a Przemyślem. Turyści jechali na wycieczkę ze Lwowa do Wiednia. Autokar, jadąc serpentynami zjechał z jezdni, przebił barierę energochłonną i stoczył się po trawiastym zboczu. Podróżowały nim 54 osoby, w tym dzieci. Trzy osoby zginęły.

Miejsce, w którym doszło do tragedii, zwane jest "zakrętem śmierci". Wielokrotnie dochodziło tam do wypadków.

Na miejscu jest prowadzona akcja ratownicza, w której bierze udział Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna i zespoły ratownictwa medycznego. 51 rannych zostało przewiezionych do szpitali w Przemyślu i w Sanoku. Część lżej rannych opuściła już szpitale.

„Policjanci zabezpieczają ślady, które mogą wyjaśnić przyczyny tego wypadku i jego przebieg” - mówił Polskiemu Radiu Bartosz Wilk z wydziału komunikacji społecznej komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Kierowca autokaru został zatrzymany do wyjaśnienia. Przesłuchanie ma się odbyć w niedzielę. Z pierwszych ustaleń wynika, że był trzeźwy, ale jechał ze zbyt dużą prędkością. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 30 km/h.

Źródło: rp.pl/Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA