fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sąsiedzi pobili Rosjankę. "Pileckiego mi żeście zamordowali"

Facebook/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Mieszkająca w Zgorzelcu obywatelka Rosji od dwóch lat jest prześladowana przez jednego ze swoich sąsiadów. Kobieta nagrała film, na którym widać jak jest wyzywana i bita przez mężczyznę

Kobieta jest muzułmanką, rosyjską Tatarką. Mieszka w Polsce od 10 lat. Ma męża Polaka i dwoje dzieci. Obecnie stara o polskie obywatelstwo.

Problemy z sąsiadem miały rozpocząć się dwa lata temu. Gdy przed paroma dniami za granicę wyjechał mąż kobiety, konflikt nasilił się. Gdy wracała do domu miała usłyszeć od sąsiada "ciapata", "brudna ku***" czy "uchodźca".

Dalszy ciąg zdarzenia został zarejestrowany przez kobietę za pomocą kamery w telefonie komórkowym. Na nagraniu widać dwóch mężczyzn, którzy podchodzą do Rosjanki. Jeden z nich uderzył kobietę w twarz. W tym miejscu film się urywa.

Z relacji zaatakowanej wynika, że mężczyzna uderzył ją później kijem od szczotki. Zabrał jej również telefon i rozbił go o ziemię. Nagranie z ataku zachowało się w pamięci urządzenia.

Poszkodowana zgłosiła sprawę policji. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze nie zastali napastników. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwrócił się do prokuratury we Wrocławiu, aby objęła postępowanie nadzorem.

Jak się później okazało napastnik skontaktował się telefonicznie z mężem i synem poszkodowanej. Zadeklarował, że chce przeprosić za swoje zachowanie. 

- Charakterystyczne, że nie skontaktował się z samą poszkodowaną - mówi w rozmowie z Polsat News Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA