fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

"Iustitia" ogłasza Dzień Solidarności z represjonowanymi sędziami

Fotorzepa / Paweł Rochowicz
18-ty dzień każdego miesiąca ma być Dniem Solidarności z Represjonowanymi Sędziami - ogłosiło Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia", i zwróciło się do wszystkich sędziów o powstrzymywanie się od wyznaczania rozpraw w tym dniu.

My, sędziowie polscy, będący jednocześnie sędziami Unii Europejskiej, żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy niezależnych sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec! - tak swoje oświadczenie rozpoczyna stowarzyszenie "Iustitia".

Sędziowie zwracają uwagę, że do dnia dzisiejszego Beacie Morawiec i Igorowi Tuleyi nie przedstawiono żadnych zarzutów, zaś w sprawie Pawła Juszczyszyna od lutego nie wydarzyło się nic. - Ale najwyraźniej nie o to chodzi. Trudno oprzeć się wrażeniu, że celem władzy politycznej było wyłącznie odsunięcie od sprawowania wymiaru sprawiedliwości niezależnych sędziów oraz zastraszenie wszystkich prawników. Ci, którzy za tym stoją, zdają sobie również sprawę z tego, że zarzuty w stosunku do sędziów są bezpodstawne - czytamy w oświadczeniu.

"Iustitia" ogłosiła 18-ty dzień każdego miesiąca Dniem Solidarności z Represjonowanymi Sędziami. - W tym dniu w każdym miesiącu w sposób szczególny będziemy żądać przywrócenia do pracy sędziów Igora Tuleyi, Beaty Morawiec, Pawła Juszczyszyna - pisze stowarzyszenia, które zwróciło się do wszystkich sędziów o powstrzymywanie się od wyznaczania rozpraw w tym dniu.

- To dla nas trudny, wręcz ostateczny krok, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że procesy sądowe wskutek działań politycznych w ostatnich latach uległy wydłużeniu. Róbmy więc wszystko, aby koszt społeczny tej formy sprzeciwu był jak najmniejszy - zaznacza stowarzyszenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA