fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Sąd unieruchomił auto. Na cztery lata

Więcej w programie „Państwo w państwie”, Polsat, 20.12.2015, godz. 19.30
Rzeczpospolita
Natalia i Sylwester Chełmińscy legalnie kupili samochód. Do dziś nie mogą nim jeździć.

W najbliższym odcinku programu „Państwo w Państwie" reporterzy Polsatu przybliżą historię Sylwestra Chełmińskiego i jego żony Natalii. Od czterech lat walczą oni z sądami o możliwość używania zakupionego przez nich samochodu.

Małżeństwo Chełmińskich przez dwa lata ciężko pracowało w chłodni w Holandii. Harówka przez kilkanaście godzin dziennie wywołała u pani Natalii anemię.

Zarobione za granicą pieniądze małżonkowie przeznaczyli na zakup samochodu w komisie. Radość z posiadania auta nie trwała jednak długo, bo po trzech dniach zostało ono zarekwirowane przez policję.

Funkcjonariusze uznali, że skradziono je wcześniej rumuńskiej firmie leasingowej. W efekcie, od czterech lat samochód, choć stoi w garażu Chełmińskich, znajduje się w sądowym depozycie i nikt nie może nim jeździć.

Dziś nie wiadomo, do kogo tak naprawdę auto należy. Planowano je zwrócić rumuńskiej firmie, ale okazało się, że pojazd zmontowano z kilku innych. Maska, silnik, tapicerka i nadwozie audi mają bowiem różne numery VIN i tylko ta ostatnia część pochodzi ze skradzionego modelu.

Pan Sylwester zwracał się o likwidację depozytu, bezskutecznie. Prokuratura i sąd przerzucają się odpowiedzialnością.

– Pracowałem na to bardzo ciężko. Boli mnie to, że ktoś mi zabrał to w pół sekundy – mówi rozżalony Sylwester Chełmiński.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA