fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Narkotyki, noże, maczety. Członkowie Wisła Sharks oskarżeni

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Do Sądu Okręgowego w Krakowie trafił akt oskarżenia przeciwko 13 osobom powiązanym z zorganizowaną grupą przestępczą pseudokibiców Wisła Sharks. Oskarżonym zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe i użycie niebezpiecznych przedmiotów w postaci noży i maczet.

Do tej poru w sprawie członków Wisła Sharks prokuratura skierowała 9 aktów oskarżenia wobec 29 osób wchodzących. 

13 osób zostało prawomocnie skazanych za udział w tej grupie przestępczej. Nadal prowadzone jest postępowanie wobec 50 podejrzanych, część z członków grupy poszukiwana jest listami gończymi i europejskimi nakazami aresztowania - informuje Prokuratura Krajowa.

Teraz na ławie oskarżonych zasiądzie 13 osób, w tym Paweł B. ps. „Gruby”, Michał G. ps. „Guzik”, Dawid M. ps. „Dave”, Grzegorz N. ps. „Noris”, Michał S. ps. „Sadzik”, Łukasza S. ps. „Shrek”, Marek Z. ps. „Korek”.

Członkowie Wisła Sharks odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe polegające na wewnątrzwspólnotowym obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i  substancji psychotropowych w postaci m.in marihuany, kokainy, amfetaminy oraz udział w bójkach i pobiciach w tym również przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów w postaci noży i maczet.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA