fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Syndyk blokuje przydział lokalu socjalnego

Fotorzepa, Michał Walczak
Ojciec samotnie wychowujący niepełnosprawnego syna stara się o lokal socjalny. Na przeszkodzie stoi jednak syndyk przeprowadzający proces upadłości konsumenckiej.

Stanisław Witczak to 54-letni rencista z niewielkiej miejscowości w województwie wielkopolskim. W 2008 roku w wypadku drogowym zginął jeden z jego synów, drugi stał się poważnie niepełnosprawny. To zdarzenie wywróciło życie pana Stanisława do góry nogami. Nie dość, że stracił ukochane dziecko, rozpadło się jego małżeństwo.

Po śmierci syna była żona pana Stanisława popadła w nałóg alkoholowy oraz zaczęła zaniedbywać niepełnosprawne dziecko, wymagające ciągłej opieki.Wychowując niepełnosprawnego syna, pan Stanisław popadł w długi. Mieszka w fatalnych warunkach, niedostosowanych do potrzeb chorego dziecka. Miejscy urzędnicy zasugerowali mu złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Stwierdzili, że jedyne wtedy będą mu w stanie zorganizować nadający się do zamieszkania lokal socjalny. Niestety postępowanie upadłościowe trwa już blisko dwa lata a syndyk wciąż nie przeprowadził niezbędnej do przekazania nowego lokalu licytacji dotychczasowego domu.

Więcej w programie „Państwo w państwie” w TV Polsat w niedzielę o godz. 19.30.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA