fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Spowodowali wypadek, uciekli. Nagrała ich kamera

Policja
Policja w Zawierciu poszukuje pary z dzieckiem, którzy 24 sierpnia tego roku spowodowali wypadek na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego z ul. Skłodowskiej-Curie i uciekli. Sprawcy poruszali się srebrną skodą superbe zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii. Po uderzeniu w opla corsę, porzucili ją. Policja ustaliła właściciela auta, jednak według dotychczasowych ustaleń samochód mógł być użytkowany przez wiele osób.

- Porzucona skoda miała przypięte angielskie tablice rejestracyjne SC08UVZ. Samochód został wyprodukowany w 2008 roku w wersji angielskiej. Jest to skoda superb I po liftingu, wyposażona jest w silnik 1,9 TDI. Pojazd ma widoczne naprawy blacharskie. Na przednim siedzeniu pasażera znajdował się charakterystyczny, pomarańczowy fotelik dziecięcy. - Apelujemy do wszystkich, którzy mogą skojarzyć to auto lub ten fotelik - mówi nadkom. Andrzej Świeboda, rzecznik policji w  Zawierciu. Policja nie chce mówić o wszystkich ustaleniach. - Pracują nad tym operacyjnie nasi ludzie, to mogłoby pokrzyżować im plany - dodaje rzecznik.

Wypadek i ucieczkę osób zarejestrowała kamera zainstalowana na pobliskim budynku.  Nagranie z bocznej ulicy nad skrzyżowaniem pokazuje, że osoba kierująca srebrną skodą superb wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującej oplem. Ranna 24-latka trafiła do szpitala. Osoby ze skody uciekły nie udzielając pomocy poszkodowanej. Nagranie jest słabej jakości - nie można na jego podstawie wykonać portretów pamięciowych tych osób.

„Poszukiwany mężczyzna jest krępej budowy ciała i może mieć około 40 lat. Ubrany był w czarną koszulkę i krótkie dżinsowe spodenki. Kobieta, która niosła na rękach małe dziecko była szczupła. Ciemne włosy miała spięte w kok. Ubrana była w jasną koszulkę i jasne krótkie spodenki” - opisuje policja w Zawierciu. 

Wszelkie dodatkowe informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości prosimy kierować pod nr tel. 32 67 38 255. Gwarantujemy anonimowość!

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA