fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

PiS obronił Jacka Sasina. Wniosek o wotum nieufności odrzucony

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Sejm odrzucił złożony przez Koalicję Obywatelską wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. - Mam pełne przekonanie, że wicepremier Jacek Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży skarbu państwa, polskiej własności - mówił w parlamencie premier Mateusz Morawiecki.

Wieczorem Sejm debatował nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla wicepremiera i szefa MAP Jacka Sasina. 

Lider PO Borys Budka w Sejmie tłumaczył, że rząd przeznaczył 70 mln złotych na pseudowybory. Pieniądze, które przeznaczono na druk kart do głosowania, mogły trafić do polskich pracowników lub na testy koronawirusowe. 

- Jacek Sasin jest znakiem tych rządów, a raczej znaczkiem pocztowym za 70 mln zł nieudolności tych rządów. My stoimy po jasnej stronie mocy za przyzwoitością i kompetencjami, a przeciwko grze w teatrzyku jednego reżysera - powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Nie będę się nad nim pastwił, na koniec i tak zrobicie z niego kozła ofiarnego. Wybory? Wina Sasina. Podwyżki cen prądu? Wina Sasina. Brak rekompensat? Wina Sasina. A wy? Czyste rączki, zdezynfekowane - dodał.

Jacek Sasin powiedział, że to Małgorzata Kidawa-Błońska, senatorowie opozycji, parlamentarzyści i samorządowcy są odpowiedzialni za nieprzeprowadzenie wyborów w maju i wynikające z tego straty.

- Absurdalność tego zarzutu polega na tym, że do wykonania obowiązków konstytucyjnych potrzebne były działania wicepremiera Sasina - mówił premier Morawiecki.

- Działania wicepremiera doprowadziły do tego, że możemy zaprezentować wykres, na którym Polska znajduje się w miejscu, gdzie chciałby znajdować się każdy kraj, który ratuje i życie i gospodarkę - dodał.

- Jacek Sasin stoi na straży własności skarbu państwa i robi to dobrze w tych bardzo trudnych czasach. Dba o polską gospodarkę, a jego działania w okresie pandemii są godne pochwały - kontynuował.

Za wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności głosowało 223 posłów, a przeciw - 234.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA