fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Bezpieczeństwo i wspólnota – przesłanie Morawieckiego na Wielkanoc

AFP
Premier Mateusz Morawiecki ma wziąć udział w dwóch wydarzeniach w najbliższych dniach, dzięki którym Kancelaria Premiera będzie budować przesłanie, że międzynarodowe relacje Polski z innymi krajami zdecydowanie się uspokoiły, a Polacy mogą czuć się coraz bezpieczniej.

W środę PMM weźmie udział w podpisaniu kontraktu na Patrioty. A w czwartek odwiedzi razem z Mariuszem Błaszczakiem polskich i amerykańskich żołnierzy w bazie Orzyszu. - To ma pokazać, że sojusz Polski i USA jest mocny jak nigdy, ze jesteśmy w ścisłych relacjach i ze Polska jest ważnym partnerem NATO – mówi nam znający sprawę polityk PiS z Kancelarii. Morawiecki chce pozostawić Polaków z przekonaniem, że międzynarodowy klimat wokół Polski się polepsza, wykorzystując przy tym m.in. pozytywne sygnały z Brukseli. 

To ma być jeden z elementów przesłania Mateusza Morawieckiego przed Wielkanocą. Dodatkowo jak dowiaduje się „Rzeczpospolita” premier ma w najbliższym wrócić do tez ze swojego expose i na pierwszy plan postawić odbudowę wspólnoty, zakopywanie podziałów między Polakami. To będzie przewijało się m.in. w wielkanocnych życzeniach premiera. Morawiecki już wcześniej wielokrotnie mówił np. że „nie ma Polska A i Polski B” – jak na spotkaniu z sołtysami w Przysusze. – To, że Morawiecki jest człowiekiem dialogu pokazują też postępy w relacjach z Brukselą – mówi nam osoba z Kancelarii Premiera. 

To wszystko ma stanowić kontrast do tematu premii i nagród dla rządu, który w ostatnich dniach pojawiał się często w mediach m.in. ze względu na wystąpienie byłej premier Beaty Szydło w Sejmie w ubiegły czwartek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA