fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Handel w niedzielę. O. Tadeusz Rydzyk upomina Elżbietę Rafalską

O. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Elżbieta Rafalska uważa, że zakaz handlu w niedzielę powinien być wprowadzany etapami. Stanowisko minister rodziny, pracy i polityki społecznej skrytykował o. Tadeusz Rydzyk

- Rząd nie może popędzać parlamentu w pracach. Nasze stanowisko jest od samego początku takie samo: uważamy, że należałoby "etapować" wprowadzanie ograniczeń handlu w niedzielę - oceniła Elżbieta Rafalska.

- Od dawna mówił o tym wicepremier Mateusz Morawiecki, my też o tym mówiliśmy, że etapem rozsądnym, rozsądną propozycją są dwie niedziele w miesiącu, zachowując te pozostałe ograniczenia dotyczące handlu w dni wolne od pracy - dodała.

Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. związek zawodowy "Solidarność", organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, zakłada wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z odstępstwami.

Słowa Elżbiety Rafalskiej na antenie Radia Maryja skomentował o. Tadeusz Rydzyk.  - Akurat! Nie zgadzajmy się na to. Nie dorobisz się, jak będziesz w niedzielę pracować. To psu na budę, diabeł się cieszy - powiedział. 

- Kup sobie chleb w sobotę, i co potrzeba, albo w piątek. Do kościoła! Nie kombinować. Ja jestem rozczarowany. Miejcie odwagę iść dalej, nie kombinujcie. Pan Bóg nie błogosławi kombinujących - dodał.

Źródło: rp.pl/ Super Express
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA