fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Karczewski: Trybunał Konstytucyjny nie przestrzega prawa

Stanisław Karczewski
PAP/ Marcin Obara
Marszałek Senatu ocenił w rozmowie z radiową Jedynką, że spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego powinien być wyciszany. - Taka była nasza intencja. Niestety jest eskalowany - dodał Stanisław Karczewski.

11 sierpnia Trybunał Konstytucyjny ogłosi wyrok ws. konstytucyjności nowej ustawy o TK - podał oficjalnie Trybunał. Ustawa wchodzi w w życie 16 sierpnia.

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu powiedział w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce, że "zdumiewa go tempo i prace niezgodne z literą prawa". Dodał, że chciałby, żebyśmy wszyscy w Polsce go przestrzegali.

- Nie może być tak, że jedna ustawa jest akceptowana, inna nie. Jeden akt prawny jest akceptowany, inny nie jest - powiedział marszałek Senatu. - Zdumiewające jest to, że Trybunał Konstytucyjny nie stosuje i nie przestrzega prawa - dodał i podkreślił, że TK w wielu sytuacjach i wielu aktach prawa nie przestrzegał.

W ocenie Stanisława Karczewskiego, spór polityczny wokół TK jest eskalowany, choć powinien być wyciszany. - Taka była nasza intencja, tak chcieliśmy - podkreślił.

Źródło: Jedynka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA