fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Gmina testuje 4-dniowy tydzień pracy. Urzędnicy mają pracować krócej

Bloomberg
Urząd gminy w duńskiej gminie Odsherred będzie pracował tylko cztery dni w tygodniu. Według lokalnych władz to wystarczy. Testy krótszego tygodnia pracy mają potrwać trzy lata.

Urzędnicy gminy Odsherred w Zelandii jako pierwsi w Danii będą pracować tylko od poniedziałku do czwartku. Jednak, żeby ułatwić obywatelom kontakt z urzędem w dniach jego działalności będą oni mogli dzwonić do urzędników także poza godzinami urzędowania - informuje portal thelocal.dk.

- Mieszkańcy będą mogli zadzwonić zarówno przed jak i po godzinach pracy – wyjaśniła szefowa działu kadr Kirsten Lund Markvardsen. – To powinno nam pozwolić lepiej świadczyć usługi jednocześnie dając pracownikom dodatkowy dzień wolny – dodała.

Ponad 300 pracowników urzędu gminy będą łącznie pracować 35 godzin w tygodniu.Typowy tydzień pracy w Danii wynosi średnio 37,7 godziny.

Godziny pracy urzędników gminy Odsherred będą ustalane indywidualnie, ale przynajmniej raz w tygodniu będą musieli pracować dłużej. Urzędy będą otwarte od 7 rano do 7 wieczorem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA